Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Nikolčice

Jihomoravský kraj
Návštěv :
Celkem : 1394
Týden : 6
Dnes : 0
podrobnosti

Rok 2017

 

Předvánoční dílnička

 

V úterý 12. a 19. 12. od 18. 00 hodin se v knihovně koná předvánoční dílnička Vyrábíme ze starých knih. Přijďte si vyrobit stromeček nebo andílka.

 

Soutěž ke dni dětské knihy

Chceš získat komiks zdarma?

Není nic snadnějšího. Máš 2 možnosti:

1. zaregistruj se v knihovně jako nový čtenář

nebo

2. v knihovně si vyzvedni pracovní list a vyplň ho

 

Soutěž

Nakresli obrázek ze světa Simpsonů a odevzdej ho v knihovně. Můžeš vyhrát jedno z 10. předplatných časopisu Bart Simpson a tvůj obrázek může být otištěný v tomto časopise.

 

 

V úterý 7. 11. bude knihovna otevřena od 17 do 19 hodin.

 

V měsíci říjnu  a listopadu můžete v knihovně zhlédnout výstavu dětských výrobků z keramiky.

 

 

JIŽNÍ MORAVA ČTE

 

Naše knihovna se zapojila do projektu Jižní Morava čte.

V rámci tohoto projektu se uskuteční několik akcí.

 

V měsíci září bude v knihovně výstavka knih o našem regionu. Můžete zalistovat v čítankách, v různých brožurách a publikacích o naší vesnici i o okolních obcích.

 

V pátek 8. 9. zveme všechny děti i dospělé na besedu s kronikářem panem Solničkou, který nám přinese kroniky Nikolčič. Čeká nás čtení a povídání o Nikolčicích, v rámci tohoto setkání bude vyhlášena literárně-výtvarná soutěž pro děti na téma Příběhy mého kraje. 

Setkání se uskuteční v 17 hodin.

 

V říjnu budete moci v knihovně zhlédnout výstavku keramiky, kterou děti vytvořily s p. uč. Slavíkovou během letních prázdnin.

 

Projekt je financován Jihomoravským krajem.

 

O letních prázdninách provoz knihovny každý sudý týden -

úterý 16 - 19 hodin.

11. a 25. 7. 2017                      8. a 22. 8. 2017

 

Výstava kraslic

Během celého měsíce dubna jste mohli v knihovně zhlédnout výstavku kraslic zdobených různými technikami. V úterý před Velikonocemi jsem se svým synem Vojtem Rabovským předváděla zdobení kraslic vyškrabávanou technikou. Potěšila nás náštěva i ze sousedních Křepic a nečekaná náhodná setkání kamarádek na půdě naší knihovny.

 

 

V dubnu nás v knihovně navštívil Robin Nasadil a přinesl svoji první knížku.

Věděli jste, že máme v Nikolčicích mladého nadějného spisovatele?

 

 

 

31. 3.2017

Noc s Andersenem

Letošní Noci s Andersenem se zúčastnilo 9 dětí.

Nejdříve jsme se všichni navzájem představili a řekli si něco o sobě. Pan Andersen nám povyprávěl o svém životě a seznámili jsme se s jeho pohádkami.

Hlavním tématem letošní noci s Andersenem byli kamarádi ze Čtyřlístku. Děti se pomocí testů, křížovek, her a pracovních listů poznaly s Bobíkem, Mišpulínem, Fifinkou a Ferdou. Po nakreslení obrázků děti nazdobily Pohádkovník a s pomocí paní Slavíkové si z hlíny vyrobily čtyřlístek. Před spaním jsme šli na večerní procházku Nikolčicemi. Zalezlí ve spacáku jsme si před spaním přečetli Andersenovy pohádky. Ráno, po dobré snídani, kterou nám připravily maminky, jsme si ještě vyrobili čtyřlístkové prstýnky a papírové postavičky a spokojení jsme se rozešli domů.

 

 

20. 3. 2017

 

V měsíci dubnu bude v knihovně výstavka zdobených kraslic. Můžete vidět kraslice z různých koutů České republiky zdobené různými technikami.

 

Výstavka bude ke zhlédnutí vždy v otvírací době knihovny, tj. v úterý v 16 - 19 hodin.

 

V úterý 11. 4. bude k vidění ukázka zdobení kraslic vyškrabávanou technikou - résováním.

 

Přijďte se podívat!

 

 

19. 3. 2017

 

V knihovně je možné si vyzvednout přihlášky na Noc s Andersenem.

 

 

6. 3. 2017

Návštěva dětí ze školní družiny

Setkání na téma: Jak se žilo dětem dříve a dnes

Knížka: Zuzajda a Jurajda

Autor: Podešvová Marie

 

   V pondělí 6. 3. jsme v naší knihovně přivítali děti a paní vychovatelku ze školní družiny. Děti si nejdříve prohlédly knihovnu, seznámily se s dětským královstvím, ve kterém mohou najít knihy pro sebe. Pomocí zábavného kvízu si vyzkoušely znalosti o knihovně.

  Po tomto úvodu jsme se už začetli do knížky od Marie Podešvové Zuzajda a Jurajda. i když nejde o žádnou novinku (knížka byla vydaná v roce 1977), děti se postupně seznámily s hlavními hrdiny a s napětím poslouchaly jejich dobrodružství.

   Ve dvojicích, které si rozlosovaly podle pohádkových postav, zapřemýšlely, jak děti žily dříve a jak se mají dnes. Své zajímavé nápady nakreslily a napsaly na balicí papír. Uvědomily si, že stará doba byla sice zajímavá, ale že by v ní žít nechtěly a také neuměly.

   Na závěr si děti vybraly knížku, která je zajímala a mohly si v ní zalistovat, popřípadě si v ní počíst.

 

   Před rozloučením dostaly děti úkol. Protože další týden přijdou do knihovny děti z mateřské školky, které čeká povídání o Krtečkovi, v rámci školní družiny jim budou připravovat záložku do knížky s motivem Krtečka.

 

 

14. 3. 2017

Návštěva dětí z mateřské školy

Setkání na téma: Krteček a jeho kamarádi

 

  V úterý 14. 3. přišlo do knihovny 16 dětí z mateřské školy, aby si poslechly příběhy o krtečkovi, pohrály si a seznámily se s prostředím knihovny.

   Na úvod se děti představily a prohlédky si dětský koutek s knížkami. Bez problémů našly po knihovně poschovávané maňásky krtečka, žabky, ježečka a zajíčka. A to už je čekal první příběh Krtek a auto. Děti s napětím poslouchaly a během čtení odpovídaly na různé otázky k příběhu. Potom se rozlosovaly do čtyř skupinek, podle obrázků si našly svoje hnízdečko, ve kterém je čekaly různé úkoly. Skládaly puzzle, vykreslovaly omalovánky s krtečkem, mohly si otisknout razítka, pohrály si se stíny obrázků v magnetických knížkách, procvičily si barvičky. Děti byly moc šikovné a všechny úkoly zvládly bez problémů. Další příběhy krtka je čekaly v knížce Krtek kamarád. Děti po přečtení básničky hledaly v knihovně věc, o které jsme četly a taky mohly říct, kdo jsou jejich kamarádi. Paní učitelka potvrdila, že ve školce jsou kamarádi všichni.

  Na závěr si každý vybral nějakou knížku, ve které si mohl zalistovat. Překvapením pro všechny byly záložky krtečka, které jim připravily kamarádi ze školní družiny.